ÜSKÜP SELANİK TURU

2 gece 4 gün

         Üsküp – Selanik – Kavala – İskeçe – Gümülcine

3 Mayıs – 6 Mayıs 2018

 

 1. GÜN – 3 Mayıs 2018 Perşembe Çanakkale – Üsküp         

20:30  Gezimizin ilk günü, Çanakkale iskele Truva Turizm önünde  toplanarak 21.00 de hareket edecek olan gemi yolculuğumuzun ardından araç ile  Keşan üzerinden İpsala  sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Üsküp  yolculuğumuza başlıyoruz.

 1. GÜN – 4 Mayıs Cuma 2018 Üsküp

Sabah Üsküp’e varışımız ile birlikte Şehir gezimize başlıyoruz. Üsküp’te Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.  Konaklama ve akşam yemeği.

 

                           3.GÜN – 5 Mayıs Cumartesi 2018  Üsküp – Selanik

Otelimizde gerçekleştireceğimiz kahvaltı sonrasında Selanik’e yolculuğa çıkıyoruz. Selanik’e varışımızla birlikte İlk durağımız Agisos Dimitrios Kilisesi olacak, sonrasında Atatürk evine devam ediyoruz Atamızın çocukluğunu geçirdiği ve havasını soluduğu bu değerli mekanı ziyaretin ardından Selanik Kalesine devam edeceğiz. Kaleden kent manzarasını seyre dalıyoruz fotoğraflarımız çekiyoruz ve sonrasında kentin en eski ve en önemli yapılarından birisi olan Rotonda’yı ziyaret ediyoruz.

Osmanlı’dan günümüze kalan önemli yapılardan Hamza Bey Camii ve Bey Hamamını ziyaretle gezimiz sürüyor. Programımızın devamında Beyaz Kule’yi görüyoruz. Dileyenler kuleye çıkarak kente panoramik bir açıyla bakma imkanına sahip oluyor. Şehir gezisinin ardından dinlenme, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN – 6 Mayıs 2018 Pazar Selanik – Kavala- İskeçe – Çanakkale

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Kavala’ya yola çıkıyoruz.  Kavala şehir turunu gerçekleştirdikten sonra öğle yemeği ve  şehir turu için İskeçe’ye geçiyoruz.  İskeçe de öğle yemeğinin ardından Eski yerleşim alanını geziyoruz. Şehir turunun ardından  Gümülcine’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bizden hatıraların olduğu kentte meşhur kahvesini yudumladıktan sonra turumuzu bitiriyoruz. Kipi Yunan gümrüğünden geçerek, Free Shop’ta alışveriş molası sonrası, Türk Gümrüğünden geçerek Keşan Gelibolu üzerinden Çanakkale’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kişi Başı Fiyat :           135 Euro

               100 Euro  (6-12 yaş)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 4* li otellerde 2 gece konaklama, sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Araç içi su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Öğle ve akşam Yemekleri
 • Vize ücreti 130 Euro ( Yeşil pasaportu olmayanlar için )
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL
 • Yurt dışı seyahat sigortası 10 Euro