ÜSKÜP – SELANİK

 KAVALA –  İSKEÇE  TURU

Buluşma saati:

  Buluşma yeri  : Çanakkale Cumhuriyet Meydanı

1.GÜN :  Çanakkale – Selanik – Üsküp

Cumhuriyet meydanında buluşuyor ve feribota geçiyoruz. Çanakkale-Eceabat hattından boğazı geçerek Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

2.GÜN : Üsküp

Sabah Üsküp’e varışımız ile birlikte Şehir gezimize başlıyoruz. Üsküp’te Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.  Konaklama ve akşam yemeği. Konaklama Üsküp

3.GÜN:  Üsküp – Selanik

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Selanik’e yola çıkıyoruz. Makedonya gümrüğünün ardından Ulu Önder M. Kemal Atatürk ‘ün doğduğu topraklara Selanik’e varıyoruz. İlk durağımız Agisos Dimitrios Kilisesi olacak, sonrasında Atatürk Evine devam ediyoruz Atamızın çocukluğunu geçirdiği ve havasını soluduğu bu değerli mekanı ziyaretin ardından Selanik Kalesine devam edeceğiz. Kaleden kent manzarasını seyre dalıyoruz fotoğraflarımız çekiyoruz ve sonrasında kentin en eski ve en önemli yapılarından birisi olan Rotonda’yı ziyaret ediyoruz. Osmanlı’dan günümüze kalan önemli yapılardan Hamza Bey Camii ve Bey Hamamını ziyaretle gezimiz sürüyor. Programımızın devamında Beyaz Kule’yi görüyoruz. Dileyenler kuleye çıkarak kente panoramik bir açıyla bakma imkanına sahip oluyor. Şehir gezisinin ardından dinlenme, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklama (SELANİK)

4.GÜN: Selanik- Kavala – İskeçe – Çanakkale

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında  Kavala’ya yola çıkıyoruz.  Kavala şehir turunu gerçekleştirdikten sonra öğle yemeği ve  şehir turu için İskeçe’ye geçiyoruz.  İskeçe de öğle yemeğinin ardından Eski yerleşim alanını geziyoruz. Şehir turunun ardından Kipi Yunan gümrüğünden geçerek, Free Shop’ta alışveriş molası sonrası, Türk Gümrüğünden geçerek Keşan Gelibolu üzerinden Çanakkale’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Not: Program içeriğinde gerekli anlarda rehber programı değiştirebilir.

 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Lüx araçla ulaşım

Araç içi ikramlar

Türkçe Rehberlik Hizmeti

1 gece otel konaklaması

Otelde sabah kahvaltısı

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

Bütün öğle yemekleri ve Akşam yemekleri, şahsi harcamalar

Müze giriş çıkış bedelleri

Seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı   ( 15 TL )

Yurt dışı vize bedeli ( 130 Euro )