TRUVA-KAZDAĞLARI-ASSOS TURU

HER Cumartesi ve Salı

08.30                     İskelede Buluşma

08:45                     Dünyanın en önemli ve en bilinen arkeolojik alanlarından bir tanesi olan TRUVA’ya gitmek üzere hareket  ediyoruz.

TRUVA TURU:  5000 yıllık tarihi ve mitolojisiyle sizleri etkileyecek olan kente varışımız yaklaşık 45 dk. sürecek. Rehberimizden kentin hikayesini dinlerken tarihe yolculuk yapmanın keyfini yaşayacaksınız. Kent girişinde tarihi surları görerek başlayacağımız kent gezisi doğu kapısından başlayarak, Athena tapınağı kalıntıları, Troia II savunma duvarı, rampalı kapı, kutsal alan ile devam edecek ve Odeon ile son bulacak..  Kent ziyareti sonrası bölgemiz için önemli olan Mitolojide İDA dağları  adı ile dünyada bilinen ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kazdağları’na hareket ediyoruz.

KAZDAĞLARI TURU: 1 saatlik yolculuğun ardından Kazdağları Milli parklara giriş yaparak,

Güzellik yarışmasının yapıldığı yerde rehberimiz anlatım yapıyor, ardından küçük bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Şelale bölgesinde fotoğraf molamızı vererek, öğle yemeği için Restaurantımıza geçiyoruz. Güveçte alabalık veya köfte menümüzü alarak, çayımızı içip, temiz havayı soluyarak Assos’a hareket ediyoruz.

ASSOS TURU: Hüdavendigar Camii, Akropolis, tarihi surlar, Athena tapınağı, su sarnıçları, ziyaretleri  ve Edremit Körfezi ve Midilli Adasının büyülü manzarasında fotoğraf molasından sonra Behramkale Köyünde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Toplanıp aracımıza binip, Assos Tiyatrosu fotoğraf molası ardından antik limana iniyoruz. Antik limanda meşhur Assos dondurmasının tadıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte aracımıza biniyor ve Çanakkale’ye dönüyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz                                           Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Lüks araçlarla ulaşım                                                                          Tüm şahsi harcamalar

Profesyonel rehberlik hizmeti                                                           Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Öğle yemeği

Milli park giriş ücreti

 

*10 kişi olduğu durumda program diğer günlerde de gerçekleştirilebilir.

Bilgi için lütfen arayınız.