• TRUVA- BOZCAADA TURU

Her Pazartesi ve Cuma

 

08.30                     İskelede Buluşma

08:45                     Dünyanın en önemli ve en bilinen arkeolojik alanlarından bir tanesi olan TRUVA’ya gitmek üzere hareket  ediyoruz.

TRUVA TURU:  5000 yıllık tarihi ve mitolojisiyle sizleri etkileyecek olan kente varışımız yaklaşık 45 dk. sürecek. Rehberimizden kentin hikayesini dinlerken tarihe yolculuk yapmanın keyfini yaşayacaksınız. Kent girişinde tarihi surları görerek başlayacağımız kent gezisi doğu kapısından başlayarak, Athena tapınağı kalıntıları, Troia II savunma duvarı, rampalı kapı, kutsal alan ile devam edecek ve Odeon ile son bulacak..  Kent ziyareti sonrası dünyanın en çok ziyaretçi kabul eden BOZCAADA’ya gitmek üzere  hareket ediyoruz. 45 dakika süren bir yolculuğun ardından Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Feribot ile Bozcaada merkeze yanaşınca ada gezimiz başlıyor.

BOZCAADA TURU: 2000 yılında bölgemize yapılmış ilk BORES Rüzgar enerji santralini görmek üzere Fener yoluna  gidiyoruz. fotoğraflamak için serbest zaman verdikten sonra öğle ve yüzme molası için Ayazma plajına gidiyoruz.  Rehberimizin belirlediği buluşma saatine göre aracımıza binerek merkeze dönüyoruz ve Bozcaada Kalesi ve ada hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonra sırasıyla Alaybey Camii, Rum mahallesinde Meryem Ana Kilisesini fotoğraflıyor, kurabiye tadımı yaptıktan sonra mehşur ada şarapları hakkında bilgi almak için şarap evini ziyaret ediyoruz. Çay-kahve ve alışveriş için gemi saatine kadar adanın keyfini çıkarabilirsiniz. Gemi ile tekrar Geyikli’ye geçiyoruz ve Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz                                           Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Lüks araçlarla ulaşım                                                                           Tüm şahsi harcamalar

Feribot geçiş ücretleri                                                                          Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Profesyonel rehberlik hizmeti                                                            Öğle yemeği

 

*10 kişi olduğu durumda program diğer günlerde de gerçekleştirilebilir.

Bilgi için lütfen arayınız.