YUNANİSTAN

PARGA – YANYA  METEORA/KALAMBAKA

KAVALA

 1. Gün Çanakkale – Parga               826 km
  Akşam saat 20.30 de Cumhuriyet Meydanında toplanma ve Keşan üzerinden, İpsala’ya yola çıkıyoruz. İpsala’ya varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Parga’ya hareket

 

 1. Gün Parga
  Sınır geçişimizin ardından Yunan otobanında onlarca tünelin içinden geçerek Parga ’ya varıyoruz. Varışımızla, yürüyerek Parga şehrini geziyoruz. Türk Pazarı Sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Parga meydanına varıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız Parga’da.

 

 1. Gün Parga – Yanya – Meteora – Kalambaka           125 km
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak aracımız ile Yanya şehrine geçiyoruz (125 km). Büyülü Epir dağları üstünden geçerken geleneksel küçük Yunan köylerini ve yaşamlarını göreceğiniz yolculuk ardından, Ioannina’nın tarihi göl bölgesine varıyoruz. Gölün hemen yanında bulunan Ali Paşa Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. 1400’lü yıllardan kalma Osmanlı kıyafet ve eşyalarını, tarihi Türk çarşısı sokağını ve çarşısını görüp modern Yanya bölgesine geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından Kalambaka’ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize giriş yapıyoruz.

Konaklama Kalambaka’da.

 1. Gün Kalambaka – Meteora – Kavala – Çanakkale     750 km
  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Manastırı ziyareti ardından Selanik güzergâhı üzerinden Kavala ‘ya varış.Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilecek serbest sonrası Çanakkale’ye hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından Keşan üzerinden Çanakkale varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler

 • Kişi sayısına göre araçlarla ulaşım
 • Parga, Yanya, Meteora, Kavala, gezileri dâhil.
 • 1 gece Parga, 1 gece Kalambaka’daki otelimizde oda kahvaltı konaklama.
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası

 Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

 • Çok Girişli Shengen Vizesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış Harcı (15 TL)
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar