SELANİK TURU

Buluşma Saati:

  1. GÜN : 

22:30 Cumhuriyet meydanında buluşuyor ve feribota geçiyoruz. Çanakkale-Eceabat hattından boğazı geçerek Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Serbest zaman ve kahvaltı molası veriyoruz. Ulu Önder M. Kemal Atatürk ‘ün doğduğu topraklara Selanik’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Agisos Dimitrios Kilisesi olacak, sonrasında Atatürk Evine devam ediyoruz Atamızın çocukluğunu geçirdiği ve havasını soluduğu bu değerli mekanı ziyaretin ardından Selanik Kalesine devam edeceğiz. Kaleden kent manzarasını seyre dalıyoruz fotoğraflarımız çekiyoruz ve sonrasında kentin en eski ve en önemli yapılarından birisi olan Rotonda’yı ziyaret ediyoruz. Osmanlı’dan günümüze kalan önemli yapılardan Hamza Bey Camii ve Bey Hamamını ziyaretle gezimiz sürüyor. Programımızın devamında Beyaz Kule’yi görüyoruz. Son olarak sahilde serbest zaman vererek gezimizi sonlandırıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama (SELANİK)

  1. GÜN :

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Yunanistan’ın en önemli turizm merkezlerinden Kavala’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kanuni tarafından yaptırılan su kemerini görüyor ve fotoğraflıyoruz. Sonrasında  İbrahim Paşa tarafından yaptırılan ve kiliseye dönüştürülen Aziz Nikolai Kilisesi’ni ziyaretle programımız sürüyor. Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan medrese ve aşevini görüyoruz. Kavala’dan ayrılıyor öğle yemeğimizi almak üzere İskeçe’ye devam ediyoruz. Yemek sonrası eski yerleşim alanını geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde Gümülcine’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bizden hatıraların olduğu kenti gezerek turumuzu  bitiriyoruz ve Çanakkale’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Fiyata dahil olan hizmetler: Lüx araçla ulaşım,Araç içi ikramlar,Türkçe Rehberlik Hizmeti,1 gece otel konaklaması,Otelde sabah kahvaltısı,Yurt dışı çıkış harcı

Fiyata dahil olmayanlar: Bütün öğle yemekleri ve şahsi harcamalar,Akşam yemekleri,Seyahat sağlık sigortası (10 Euro),Yurtdışı vize bedeli(130 Euro-Bordo pasaportu olanlar için)