SAMSUN TURU

ATA’YA SAYGIMIZI SUNUYORUZ

(AMASYA-SAMSUN-SİNOP-KASTAMONU-SAFRANBOLU-AMASRA-ZONGULDAK-EREĞLİ- CEHENNEM AĞZI MAĞRASI)

3 gece – 4 gün

Buluşma yeri: Cumhuriyet MEYDANI

Buluşma Saati: 20:15

1.GÜN: 

Cumhuriyet Meydanından hareketle Bursa-İzmit güzergahından gece yolculuğumuz başlıyor.

2.GÜN: 

Yol güzergahında alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Şehzadeler Kenti Amasya’ya varıyoruz. Kente varışımız sonrası ilk durağımız kurtuluşun sembol anıtlarından birisi olan Atatürk Anıtı oluyor. Fotoğraflarımızı çekerek Yeşilırmak üzerinden Şehzadeler Konağına doğru yürüyoruz. Osmanlı’da tahta çıkan padişahların ve taht adaylarının balmumu heykellerini görüyoruz, müze ziyareti sonrası şehrin önemli yapılarından Hazeranlar Konağını ziyaret ediyoruz. Kral Kaya mezarlarını görüyor alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Zaman bitiminde buluşarak Beyazıd Külliyesine gidiyoruz, tarihi Camiyi, maket Amasya Müzesini görüyoruz ve 13. Yüzyıldan kalma mumyaları ve çeşitli dönemlere ait buluntuları görebileceğimiz Amasya Arkeoloji Müzesini ziyaretle programımıza ara veriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman zaman bitiminde aşklarıyla dillere destan olan Ferhat ile Şirin’in hikayesini dinliyoruz anıtların fotoğraflayarak Amasya programımız sonlandırıyor ve Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. (Konaklama Samsun)

3.GÜN:  

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında törenlere katılmak üzere kent merkezine gidiyoruz.  Tören sonrasında Gazi Müzesini ziyaret ediyoruz. Atamızın Samsun’da konakladığı tarihi yapıyı ziyaret ediyor kurtuluşa giden yol hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Atatürk’ün sağlığında yapılan en önemli anıtlardan birsi olan Onur Anıtında hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz ve son olarak Bandırma Vapurunu ziyaret ederek bu anlamlı günde Samsun’da olmanın gururuyla şehre veda ediyor Sinop’a doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızda ilk durak ünlü filozof Diyojen Anıtı olacak fotoğraflarımızı çekerek tarihi cezaevine gidiyoruz. Müze olarak hizmet veren yapıyı ziyaret ediyor filmlere sahne olan alanları görme şansı buluyoruz, bir çok ünlü ismin tutuklu kaldığı yapıda Sabahattin Ali’nin koğuşunu görme şansı buluyoruz, fotoğraflarımız için serbest zaman ve buluşma sonrası Kotracılar çarşısına gidiyoruz, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Zaman bitiminde aracımızla buluşarak Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Doğa harikası bölgeyi fotoğraflıyor ve Kastamonu’ya doğru yola çıkıyoruz. Dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. (Konaklama Kastamonu)

4.GÜN: 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Şerife Bacı Anıtını ve tarihi valilik binasını fotoğraflayarak programımıza başlıyoruz. Münire Medresesini ziyaret ediyoruz meşhur çekme helvanın tadına bakıyoruz. Kahve molası sonrası Mehmet Akif Ersoy’un vaaz verdiği Nasrullah Camiini ziyaret ederek Şeyh Şaban-ı Veli hazretleri türbesine gidiyoruz. Türbe ziyareti sonrasında Kastamonu’ya veda ederek Taşköprü üzerinden Safranbolu’ya gidiyoruz. İlk durağımız Bektaşi Köyü olan Yörük Köyü olacak 7 asırlık köyde Sipahioğlu Konağını ziyaret ediyoruz Osmanlı dönemi sivil mimarisinin en güzel örneklerinden birisini görmüş oluyoruz. Ünlü çamaşırhaneyi de ziyaretle köye veda ediyor ve eski Safranbolu’ya devam ediyoruz. Meşhur Safranbolu Lokumunun tadına bakıyoruz alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sırasıyla Köprülü Mehmet Paşa Camiini tarihi Yemeniciler Arastasını ve İzzet Mehmet Paşa Camiini ziyaret ediyor demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı ve manifaturacılar çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Zaman bitiminde dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. (Konaklama Safranbolu)

5.GÜN: 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından kristal terasa gidiyoruz. Tokatlı Kanyonuna hakim bölgeden fotoğraflarımızı çekiyoruz heyecan dolu anlar yaşayacağımız alanda vereceğimiz serbest zaman bitiminde Amasra’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz keyifli bir yolculuk sonrasında Fatih’i büyüleyen “Çeşmi Cihan” Amasra’ya bakacak tepesinden bakıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışverişlerimizi yapıyoruz ve kent merkezine gidiyoruz. Eski liman ve müzeyi görerek Kemere Köprüsüne gidiyoruz. Cenova Şatosu ve Sormagir Kalesini bağlayan tarihi köprüde fotoğraflarımızı çekiyor tarihi Çekiciler Çarşısında serbest zaman veriyoruz öğle yemeği sonrasında Amasra’ya veda ederek Karaelmas diyarı Zonguldak’a gidiyoruz.  Emekçi adına yapılan ilk anıt olan madenci anıtını fotoğraflıyoruz mola sonrasında Kdz. Ereğli’ye gidiyoruz Cehennemağzı mağaralarını görmeye gidiyoruz mitolojiye konu olan Herkül’ün cehennemin bekçisi Kerberos’u yeryüzüne çıkardığına inanılan bölgede fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fetih çınarlarında çay-kahve molası sonrasında aracımızla buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyor gece saatlerinde Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Bir başka Yeni Anafartalar Tur Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata dahil hizmetler;

 • Lüx araçla ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Profesyonel rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • 3 gece otel konaklaması
 • Otelde 3 sabah kahvaltısı
 • Otelde 3 akşam yemeği
 • Çamaşırhane giriş ücreti
 • Çevre gezileri

 

Fiyata dahil olmayanlar;

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze girişleri
 • Yolda alınan kahvaltı ve yemekler
 • Öğle yemekleri