TUR ÖZELLİKLERİ

1. Gün: İstanbul-St. Petersburg “Şehir Turu”

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deski önünde rehberiniz ile buluşma. Bilet, begaj ve gümrük işlemlerinin ardından St. Petersburg’a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından St. Petersburg’a varış. Varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turunda; Avrora Gemisi, Fonka ve Moyka Kanalları, Nevsky Caddesi, Puskin Anıtı, Eski Liman Fenerleri, Saray Meydanı Petropavlovskaya Kalesi, Isaak Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer odalara yerleşme ve serbest zaman.

2. Gün: St. Petersburg “Serbest Gün veya Ekstra Hermitaj Müzesi ve Kanal Turu”

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek olan HERMİTAJ MÜZESİ VE KANAL TURU’na katılabilirler. Dünyanın en büyük üç müzesinden biri olan Hermitaj Müzesi’ni doyasıya geziyor, Katarina’nın Sarayı olan binada eski Rus Kraliyet yaşantısını dünyanın en ünlü sanatçılarının eserleri ile birlikte görüyoruz. Ardından Neva Nehri kıyısına ve kanallar üstüne kurulmuş olan St. Petersburg Şehrini tekne ile dolaşarak daha yakından tanıyoruz. Arzu eden konuklarımız güzel bir gösteri eşliğinde TROIKA restoranda keyifli bir akşam geçirebilirler.

3. Gün: St. Petersburg “Serbest Gün veya Ekstra Puşkin ve Peterhof Turu”

Sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği PUŞKİN VE PETERHOF gezisine katılabilirler. 18. yy`da Katerina tarafından inşaa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan Çar Kasabası`nın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da çarlık sarayının hemen yanında yer alıyor. Ardından Finlandiya Körfezi kıyısında, Petro’nun planlarını çizip İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık sarayı geziyoruz. Dünyanın en muhteşem bahçelerine sahip olan bu sarayın hem bahçelerini hem de içini gezeceğiz.

4. Gün: St. Petersburg-Moskova “Şehir Turu”

Kahvaltı sonrası St. Petersburg tren istasyonuna transfer ve Moskova’ya hareket. Tren ile yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Moskova’ya varış. Moskova şehir turu esnasında görülecek yerler arasında Kızıl Meydan, Lenin Tepesi, Moskova Nehri ve meclis binası bulunmaktadır. Tur bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme.

5. Gün: Moskova “Serbest Gün veya Kremlin Sarayı-Nazım Hikmet-Metro-Arbat Sokağı Ekstra Turu”

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler için Kremlin Sarayı-Nazım Hikmet-Metro-Arbat Sokağı turu; 1147’den günümüze kadar Lenin ve Stalin`in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale. Bugün de Rusya Devlet Başkanı’nın çalışma ofisi ve yönetim merkezi burada. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle gerçek bir müze. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. Saray sonrası Novodevici Mezarlığında hem Nazım’ın hem de diğer Rus ünlülerinin mezarlarını görüyor ardından Moskova’nın hepsi birer sanat galerisi olan ünlü metro istasyonlarından en güzellerini gezerek Sovyet Dönemi’nde sanatçıların buluşma noktası olan Bohem tarzıyla bilinen Arbat Sokağı’na geliyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından otele geri dönüş.

6. Gün: Moskova-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer. İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2,5 saat süren bir yolculuğun ardından İstanbul Atatürk havalimanına varış ve turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Yolcularımızın Dikkatine

 • Ülkemizde ki OHAL ‘den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu yolcuların, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Bu misafirlerimizin yurt dışına çıkışlarına ancak bu şekilde izin verilebilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Bilgileri

 •  Otelleri:
 • St. Petersburg Ambassador Hotel 4* vb.
 • Moskova Golden Apple 4* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-St. Petersburg / Moskova-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
 • Dört yıldızlı otellerde oda kahvaltı esasında 5 gece konaklama
 • St.Petersburg-Moskova arası ekonomi sınıf tren bileti
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • Yarım günlük St. Petersburg ve Moskova panoramik şehir turları
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15’i kapsam dışındadır.)

Önemli Bilgiler

 • Sayfalarında veya kabında yırtıklar veya aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin Rusya’ya girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi önemle tavsiye edilir.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • 15 kişiden az katılımlı turlarımıza İstanbul çıkışlı rehber verilmeyecektir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Triple konaklama müsaitlik doğrultusunda sağlanır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için katlanır portatif yatak verilir.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ekstra Turlar

 • MOSKOVA-ST.PETERSBURG
 • PETER VE PAUL KALESİ: 1703 yılında Petro tarafından St.Petersburg`da inşaa ettirilen ilk yapı. Neva nehri üzerinde kurulan kaledeki Katedral ve içerisinde bulunan Romanov hanedanlarının mezarları birçok turisti buraya çeker. Şehrin en yüksek binası olan Katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda da simgesi haline gelmiştir. Dostoyevski, Troçki ve Lenin`in kardeşi Aleksandr`ın da kaldiği ünlü kale zindanları daha bircok ünlüyü ağırlamıştır yillar içerisinde. Şehirin buradan görüntüsü gerçekten büyüleyici bir panorama yaratir. 50 euro
 • PUŞKİN (ÇAR KASABASI) ve PETERHOF: 18. yy`da Katerina tarafindan inşaa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlik bir alanı kaplayan Çar Kasabası`nın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı bircok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da çarlık sarayının hemen yanında yer alıyor. Ardından Finlandiya Körfezi kıyısında,Petro’nun planlarını çizip İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık sarayı geziyoruz. Dünyanın en muhteşem bahçelerine sahip olan bu sarayın hem bahçelerini hem de içini gezeceğiz. 105 euro
 • HERMİTAJ MÜZESİ VE KANAL TURU: Dünyanın en büyük üç müzesinden biri olan Hermitaj Müzesi’ni geziyor,Katarina’nın Sarayı olan binada eski Rus Kraliyet yaşantısını dünyanın en ünlü sanatçılarının eserleri ile birlikte görüyoruz. Ardından Neva Nehri kıyısına ve kanallar üstüne Avrupai bir tarzda kurulmuş olan St.Petersburg şehrini tekne ile dolaşarak daha yakından tanıyoruz. 75 €
 • TROIKA RESTORAN’DA MODERNLEŞTİRİLMİŞ RUS DANSLARI,REVÜ VE ŞARKICILAR EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEĞİ: 95 euro
 • KREMLİN SARAYI-NAZIM HİKMET-METRO-ARBAT SOKAĞI: 1147’den günümüze kadar Lenin ve Stalin`in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale. Bugün de Rusya Devlet Başkanı’nın çalışma ofisi ve yönetim merkezi burada.Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle gerçek bir müze. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. Saray sonrası Novodevici Mezarlığında hem Nazım’ın hem de diğer Rus ünlülerinin mezarlarını görüyor ardından Moskova’nın hepsi birer sanat galerisi olan ünlü metro istasyonlarından en güzellerini gezerek Sovyet Dönemi’nde sanatçıların buluşma noktası olan Bohem tarzıyla bilinen Arbat Sokağı’na geliyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından otele geri dönüş. 105 euro
 • RUS ULUSAL DANSI/BALESİ “KOSTROMA” SHOW: Rus tarihini dans ve müzik eşliğinde anlatan muhteşem gösteri. 60 euro
 • AYRICA HER İKİ KENTTEKİ FOLKLOR,BALE VEYA KONSER GİBİ GÖSTERİLER İÇİN REHBERİNİZE DANIŞABİLİRSİNİZ. TURLARIMIZ EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞİR,ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANIR.