PLOVDİV

(FİLİBE)  GEZİSİ

(1 gece – 2 gün)

  1. Gün : 22 Eylül Cumartesi

00:30 İskele Truva Turizm Önünde Toplanma

01:00 Eceabat, Gelibolu ve Keşan üzerinden Edirne karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerini sonrası Haskovo üzerinden Plovdiv ‘e hareket.

09:00  Plovdiv’e (Filibe) varış ve kahvaltı

10:00 Şehir Gezisi: Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti  Plovdiv, uzun geçmişinde Türk- İslam kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü – NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi-tiyatro – bir sonraki görülmeye değer yer.

Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler – Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya.

Dinlenmek üzere otele giriş ve dinlenme, isteyenler için Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün : 23 Eylül Pazar

10:00   Kahvaltı sonrası hareket. Bulgaristan, daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemlerinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Turumuzun sonu ve bir sonraki Yeni ANAFARTALAR Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.

Kişi Başı Fiyat :        80 Euro  (iki kişilik odalarda konaklamalı)

  60 Euro (06-10 yaş)

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz : Ulaşım için kişi sayısına göre lüks araç,

1 gece otelde, oda kahvaltı-konaklama, yöresel rehberlik hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz : Öğle yemekleri ve akşam yemekleri. Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (10 euro), Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), Yurt dışı çıkış vize bedeli (130 Euro Yeşil Pasaportu olmayanlar için ), Müze giriş ve çıkış bedelleri.