OHRİD – ÜSKÜP TURU

2 gece 4 gün

             Ohrid – Üsküp – Selanik – Kavala – İskeçe

19 Nisan   –  22 Nisan 2018

  1. GÜN – 19 Nisan 2018 Perşembe Çanakkale  – Üsküp         

20:30  Gezimizin ilk günü, Çanakkale iskele Truva Turizm önünde  toplanarak 21.00 de hareket edecek olan gemi yolculuğumuzun ardından araç ile  Keşan üzerinden İpsala  sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Üsküp  yolculuğumuza başlıyoruz.

  1. GÜN – 20 Nisan Cuma 2018 Üsküp

İpsala ve Makedonya gümrüklerinin ardından Üsküp’e varıyoruz. Üsküp’te gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama ve akşam yemeği.

 3.GÜN – 21 Nisan Cumartesi 2018  Üsküp – Selanik

Sabah kahvaltımızı otelimizden ayrılıyoruz. Kahvaltının ardından Ohrid’e yola çıkıyoruz. Üsküp’ten ayrılışımızın  ardından yol üzerinde Tetova (Kalkandelen) ‘da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Kalkandelen bölgesi turumuz ardından Ohrid’e varıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica, Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Bitola’ya vararak, Askeri okulu (Manastır) ziyaret ediyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği

4.GÜN – 22 Nisan  2018 Pazar Selanik – Kavala- İskeçe – Çanakkale

Otel de alacağımız sabah kahvaltısının ardından hareket ediyoruz. Selanik’e varışımızla birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal  Atatürk ‘ün  evine gidiyoruz. Atamızın çocukluğunu geçirdiği ve havasını soluduğu bu değerli mekanı ziyaretin ardından öğle yemeğine geçiyoruz.

Öğlen yemeğinin ardından Kavala da panaromik şehir turunu gerçekleştirdikten sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Yemek sonrasında sonrasında Kipi Yunan gümrüğünden geçerek, Free Shop’ta alışveriş molası sonrası, Türk Gümrüğünden geçerek Keşan Gelibolu üzerinden Çanakkale’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kişi Başı Fiyat :           135 Euro

                   110 Euro  (6-10 yaş)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • 4* li otellerde 2 gece konaklama, sabah kahvaltıları
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları
  • Araç içi su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğle ve akşam Yemekleri
  • Vize ücreti 130 Euro ( Yeşil pasaportu olmayanlar için )
  • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL, Yurt dışı seyahat sigortası 10 Euro