MİDİLLİ TURU

1 Gece – 2 Gün

HER CUMARTESİ

 

Kişi Başı Fiyat :

1. gün : CUMARTESI

09.00 Ayvalık’ta gümrük işlemlerinin ardından, gemi ile Midilli’ye hareket.

Midilli’ye varış ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde şehir merkezi ve eski Osmanlı çarşısında gezi. Alışveriş alanları, Metropol Kilisesi, Yeni Cami ve Türk hamamı gibi merkezdeki tarihi eserlerin tanıtılması. Çarşıda serbest öğle yemeği.

15.00 Agiasos dağ köyü için hareket. Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyünün, köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısından geçerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ve Agiasos Etnografya Müzesi’ni ziyaret. Dilek ve adaklarımızı sunduğumuz ziyaretimizden sonra çarşı meydanında Agiasos’un gizli baharatlarla hazırlanan kaynarını tatmak için kısa bir molanın ardından otele giriş yapıyoruz.

20.30 Geleneksel ada yemekleri ve Yunan müziği eşliğinde, unutamayacağınız bir akşam yemeği ve Yunan gecesi eğlencesi.

2. gün : PAZAR

Otelde kahvaltı.

09.00 Otelden ayrılış. Thermi şehri üzerinden kuzeye hareket. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a varış. Köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesini ziyaret…. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası…

Ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek adanın kuzey ucu Molivos’a varış… Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Osmanlı camileri, çeşmeleri ve cumbalı evlerin süslediği Molivos’un, arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman… Bu sevimli kasabada alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo ile geleneksel lezzetleri tatma keyfi seçenekleri sizleri bekliyor… Molivos turumuzdan sonra Petra sahilinden geçerek Kaloni şehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikâyeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye varış ve gümrüğe transfer.

17.00 Ayvalık’a hareket.

Tur fiyatına dâhil olan hizmetler:

* Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş tekne biletleri

* 4 yıldızlı otelde 1 gece konaklama (kahvaltı dâhil)

* Yunan gecesi (içki hariç)

* Tur boyunca tüm transferler

* Türkçe rehberlik

Tur fiyatına dâhil olmayan hizmetler:

* Vize ücreti

* Yurtdışına çıkış harcı

* Öğle yemekleri

* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

Not: 

  • Ebeveyn refakatindeki 0–6 yaş çocuklar ücretsiz, 6–12 yaş çocuklar %50 indirimlidir.
  •  Rehber gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapabilir.
  • Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler.
  •  Yunanistan’ı ziyaret edecek kişilerin pasaportlarının, ziyaret ayı da göz önünde bulundurulacak şekilde, 2007 yılından sonra alınmış olması gerekmektedir. (10 yılı dolmamış pasaport taşımaları gerekmektedir.)