MARMARİS FETHİYE KAŞ KALKAN KEKOVA KAPUTAŞ AYVALIK TURU

27 AĞUSTOS – 3 EYLÜL 2018

GECE / 7 GÜN

1.GÜN 27.08.2018

HAREKET TARİHİ: 27.08.2018

HAREKET YERİ VESAATİ

27 Ağustos saat 23:30’da Cumhuriyet Meydanından hareketle yola çıkıyoruz.

2.GÜN 28.08.2018

BELEN KAHVESİ, SAKAR GEÇİDİ, AKYAKA TEKNE TURU

Batı Menteşe Dağlarının eteklerinde bulunan, Belen Kahvesine ulaşıyoruz. Burada “Ormancı” türküsünün hikayesini dinleyerek içilen çayların ardından yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan” olarak da bilinen SAKAR GEÇİDİ’ne ulaşıyoruz. Kısa bir molanın ardından AKYAKA beldesine geçiyoruz. Buradan teknelerimize binerek bir doğa harikası olan Sedir adası (Cleopatra Adası), Gelibolu Adası, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy, İncekum plajını görüyoruz.(1.tekne turu) Daha sonra Fethiye Bölgesine hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

3.GÜN 29.08.2018

BELCEKIZ MEVKİİ, KELEBEKLER VADİSİ
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası  BELCEKIZ mevkine gidiyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız’ın eşsiz koylarını gezip ardından Kaplan Kelebeğiyle ünlü KELEBEKLER VADİSİNE gidiyoruz. Burada karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüşün ardından, Belcekız ın eşsiz koylarında yüzme molaları veriyoruz. Yüzme molalarımız arasında Soğuksu koyu, Camel beach, Akvaryum Koyu, St. Nicola Adası, Blue Cave gibi sayısız koy sayılabilir. (2.Mavi Yolculuk) Daha sonrasında tekrar sahile geri dönerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

4.GÜN 30.08.2018

KAŞ, KALKAN, KAPUTAŞ, KEKOVA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kalkan üzerinden Kaputaj Plajına ulaşıyoruz. Dünyaca ünlü Kaputaj Plajına vereceğimiz uzun yüzme molasını takiben Kaş’a geçiyoruz. Çarşısında vereceğimiz serbest zaman Dayanık dondurmasının ve Bademinin tadına bakıyoruz. Daha sonra otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

5.GÜN 31.08.2018

GÖCEK-TAM GÜN 12ADALAR MAVİ YOLCULUK-GÖCEK ADASI-YASSICA ADASI-DOMUZ ADASI-ZEYTİNLİ ADA-BEDRİ RAHMİ KOYU  TEKNE TURU

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 12 Adalar Mavi Yolculuğu’na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz Göcek’e hareket ediyoruz. Göcek limanından bineceğimiz teknemizle, Fethiye körfezinin birbirinden güzel adalarını gezip denizin tadını çıkarıyoruz.  Göcek Adası, Yassıca Adası, Hürriyet Adası, Zeytinli Ada ,Bedri Rahmi Koyu, Boynuz Bükü, Domuz Adası görüldükten sonra otelimize dönüyoruz.( 3. Mavi Yolculuk ). Akşam Yemeği ve Konaklama.

 

6.GÜN: 01.09.2018

SAKLIKENT- ÖLÜDENİZ YÜZME MOLASI

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından biri olan SAKLIKENT’e gidiyoruz. Saklıkent’te serbest zaman veriyoruz. Ardından Ölüdeniz’de Yüzme molası veriyoruz. Ardından Otelimize geçiyoruz.

 

7.GÜN: 02.09.2018

AYVALIK- ŞEYTAN SOFRASI

Sabah alınan kahvaltı sonrası sokakları, evleri, ibadethaneleri ile de tarih ve kültür kokan ,sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık Sokakları’nı doyasıya geziyoruz.  Gezimizin son durağında, Ayvalık, Sarımsaklı ve çevredeki adacıkları panoramik olarak seyredilebileceğimiz Şeytan Sofrası’nda vereceğimiz serbest zamandan sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama.

8.GÜN 03:09.2018

CUNDA

.Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Cunda’ya hareket ediyoruz. Cunda Adası’nın sembol mekanlarından biri olan Taş Kahve, Hıristiyanlarla Müslümanların bir arada yaşadığı adanın en eski mahallesinde bulunan Taksiyaris Kilisesi’ni de gezdikten sonra  Aşıklar Tepesi’ne çıkıyoruz. Daha önceleri bir harabeyi andıran görüntüsü, restorasyonla birlikte eşsiz bir sanat eserine dönüşen tepede, Değirmen ve Necdet H.Kent Kütüphanesi’ni gezip eşsiz manzarada çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından dönüş yoluna geçiyoruz.
Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks Otobüslerle Ulaşım

* Araç İçi İkramlar

* Çevre Gezileri

* 5 Gece Fethiye 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama ( Akşam Yemeği+ Sabah Kahvaltısı)

* 1 Gece Ayvalık 4* Otelde Oda+ Kahvaltı Konaklama

* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* 3 Tekne Turu

* Teknede Öğlen Yemekleri( Izgara Balık+ Salata veya Izgara Köfte)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
* Programda belirtilen son 2 gün akşam yemeği
* Tüm Öğle Yemekleri ( Tekne Turlarındakiler Hariç)
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Tüm Özel Harcamalar

*Müze ve Ören Yeri Girişleri

* Kaş ve Kalkan Gezisi 40 TL

FİYATLAR:

*2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 1300 TL

*Tek Kişilik Oda Farkı: 200 TL

*İki Yetişkin Yanında 0-6  Yaş Çocuk: 500 TL

*İki Yetişkin Yanında 6-12  Yaş Çocuk Ücreti:750 TL

 

ÖNEMLİ NOT : Program gereği otele girilmeden tura başlanacağından dolayı misafirlerimize kolaylık olması açısından yüzme molalarında kullanacakları plaj malzemelerinin ayrı bir çanta içerisine yanlarına almaları rica olunur.