KİLİKYA – KAPADOKYA

İKİSİ BİR ARADA

(KONYA-MERSİN-TARSUS-ADANA-HATAY-GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ-KAYSERİ-NEVŞEHİR)

6 GECE 7 GÜN

 

Buluşma Yeri: Cumhuriyet Meydanı

Buluşma Saati: 23:30

 1.Gün: Cumhuriyet Meydanından hareketle başlayan yolculuğumuz Bursa-Eskişehir istikametinden devam ediyor. Afyon’da alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında İstiklal Savaşında Batı Cephesi karargahımızın bulunduğu, aynı zamanda Nasreddin Hoca’nın memleketi Akşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Nasreddin Hoca Türbesini ziyaret sonrasında Gülmece Parkına gidiyoruz, fıkraların konu edildiği heykelleri fotoğraflama imkanı buluyoruz vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak Konya’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. Konya’da öğle yemeği molası ardından Tropikal Kelebek Bahçesine gidiyoruz farklı türlerden Kelebeklerin ve böcek türlerinin görülebileceği alanda unutulmaz anlar yaşıyoruz serbest zaman sonrası aracımızla buluşarak Mevlana Müzesine gidiyoruz hoşgörünün temsili Hz. Mevlana’nın türbesinde dualarımızı ediyor, ney sesiyle huzur buluyoruz. Tasavvuf anlayışını anlatan eserlerin sergilendiği müzede ziyaret için ayırdığımız serbest zaman bitiminde buluşuyor ve Hz. Şems’in makamına gidiyoruz ziyaretlerimizi yapıyoruz. Bedesten çarşısında vereceğimiz alışveriş molası sonrasında dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. (KONAKLAMA KONYA-Dedeman Otel )

 2.Gün: Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Karaman üzerinden Sertavul Geçidini aşarak Silifke istikametine devam ediyoruz doğal oluşumuyla etkileyici Cennet-Cehennem Mağaralarına gidiyoruz. Programın devamında Erdemli İlçesine gidiyor Kız Kalesini görüyoruz (opsiyonel tekne turu). Doğu Akdeniz’e doğru yolumuza devam ediyor Mersin’de öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrasında Tarsus’a doğru yolumuza devam ediyoruz ilk durağımız 18 Mart Boğaz zaferinin simgesi Nusret mayın Gemisi olacak Tarsus Belediyesinin sahip çıktığı ve müze olarak değerlendirdiği tarihi gemiyi ziyaret ediyoruz ve zaferimizi yeniden hatırlıyoruz. Sırasıyla, Kleoptara Kapısı, St.George Kilisesi, Kırkkaşık Bedesteni, Danyal Peygamber Makamını görerek programımızı sonlandırıyoruz ve otelimize yerleşmek üzere Adana’ya gidiyoruz. (KONAKLAMA ADANA-Şimşek Otel)

3.Gün: Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ülkemizin en büyük camilerinden birisi olan Sabancı Merkez Camisini ziyaret ediyor, tarihi Taşköprüyü fotoğraflayarak İskenderun üzerinden Hatay(Antakya) ilimize devam ediyoruz. Yemekleriyle meşhur ilimizde öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası dünyaca ünlü Mozaik Müzesini ziyaretle programımıza devam ediyoruz. Habibi Neccar Camii ve Uzun Çarşıyı görüyoruz serbest zaman veriyoruz. Farklı dinlere ev sahipliği yapan Antakya’da Hristiyan dünyası için büyük önem taşıyan St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Hz. İsa’nın havarilerinden St. Pierre’in ismini alan ve Hristiyanlığın ilk kiliselerinden birisi olan noktayı ziyaret ederek yolumuza devam ediyor otelimize yerleşmek üzere Gaziantep’e gidiyoruz. (KONAKLAMA GAZİANTEP- Tuğcan Otel vb.)

 4.Gün: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın en önemli mozaik müzesini ziyaretle programımıza başlıyoruz. Baraj suları altında kalan Zeugma antik kentinden kurtarılan birbirinden değerli mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesi ziyareti sonrasında Antep Kalesini görerek tarihi kent içinde bedesten-bakırcılar çarşısı bölgesinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz öğle yemeği sonrasında şehre veda ederek biz başka gazi kentimiz Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş Müzesi, milli mücadelenin simge isimlerinden direnişin sembolü Sütçü İmam’ın Türbesi, bakırcılar çarşısı ve Maraş Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Meşhur Maraş dondurmasının tadına bakıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. (KONAKLAMA KAHRAMANMARAŞ- Clarion Otel vb.)

 5.Gün: Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz İç Anadolu’un parlayan yıldızı olan şehre varışımızda ilk durağımız Gevher Nesibe Tıp Müzesi olacak, geçmişte hastalıkların tedavi metodları hakkında bizlere fikir veren müze ziyareti sonrasında tarihi saat kulesini fotoğraflıyoruz, kale içinde alışveriş ve yemek için mola veriyoruz. Selçuklu döneminin önemli eserlerinden birisi olan Hunat Hatun Külliyesini ziyaretle programımızı sonlandırıyoruz ve otelimize yerleşmek üzere Nevşehir’e gidiyoruz. İsteyenler için Türk Gecesi (EXTRA) (KONAKLAMA NEVŞEHİR-Binnaz Otel)

6.Gün: Otelde alacağımız kahvaltı sonrası peri bacaları, vadileri, yeraltı şehirleriyle ünlü Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Uçhisar oluyor, tek parçadan oluşan doğal oluşum üzerinde şekillendirilen kalesi, olağanüstü manzarası ile ziyaretçileri büyüleyen tarihi yerleşimi görüyor yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Sonraki durağımız Kiliseleriyle ünlü ve açık hava müzesi olma özelliği taşıyan Göreme oluyor. Doğal oluşum peri bacaları içerisinde oluşturulan kiliseleri görme fırsatı buluyoruz ve rehberimizden bilgi alıyoruz. Müze sonrasında çanak çömlek yapımı hakkında fikir sahibi olacağımız Çavuşin’e gidiyor ve çömlek atölyesinde ustamızdan bilgi alıyoruz. Programımızın devamında en büyük peri bacalarının bulunduğu Paşabağ bölgesine gidiyoruz fotoğraflarımızı çekiyoruz. Hayal vadisinde birbirinden ilginç oluşumları görüyor ve bol fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Öğle yemeğinde Ürgüp’teyiz çarşısında yemek ve alışveriş için serbest zaman zaman bitiminde dizilere ev sahipliği yapan Asmalı Konak ziyareti yapıyoruz. Programın son kısmında Kaymaklı Yeraltı şehrine gidiyoruz, 8 kattan oluşan 4 katının ziyarete açık olduğu ve bir insanın bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde yapılan binlercesine ev sahipliği yapan şehre gezerek tarihe yolculuk ediyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. (KONAKLAMA NEVŞEHİR-Binnaz Otel)

7.Gün: otelde alacağımız kahvaltının ardından Melendiz Çayının oluşturduğu Ihlara Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Vadi içerisinde oluşturulan kiliselerden örnekler görüyoruz (Sümbüllü, Ağaçaltı Kilisesi) doğa içerisinde kısa bir yürüyüş sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyor Konya Ovasını geçerek Afyon-Kütahya güzergahından Çanakkale’ye dönüşümüzü yapıyor ve bir başka Yeni ANAFARTALAR TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Programa dahil hizmetler                                                 programa dahil olmayanlar

  • Lüx araçla ulaşım                                                                müze ve ören yeri girişleri
  • Zorunlu seyahat sigortası                                                  yolda alınacak sabah kahvaltısı
  • Profesyonel rehberlik hizmeti                                          tüm öğle yemekleri
  • 6 gece otel konaklaması                                                    tüm şahsi harcamalar
  • Araç içi ikramlar                                                                dönüş yolunda akşam yemeği
  • 6 açık büfe otel kahvaltısı
  • 6 akşam yemeği