6 GECE 7 GÜN

BAŞTAN SONA KARADENİZ

ZONGULDAK-BARTIN-AMASRA-SAFRANBOLU-KASTAMONU

SİNOP-SAMSUN-ORDU-TRABZON-RİZE-BORÇKA-BATUM- AMASYA

4-11 MAYIS 2018 (ÖZEL İNDİRİMLİ)

6-13 Temmuz 2018

10-17 Ağustos 2018

1-8 Eylül 2018

 1. GÜN: 22:30 CUMHURİYET Meydanından hareket ediyor Bursa-Yalova güzergahını kullanarak turumuza başlıyoruz.
 2. Gün:

Yol güzergahında alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Mengen üzerinden Zonguldak’ın bastonuyla meşhur ilçesi Devrek’e ulaşıyoruz. Baston atölyesine gidiyoruz ve ustamızdan baston hakkında ayrıntılı bilgi alıyoruz. Devrek’in taş fırınlarda pişen meşhur simidin tadına bakıyor ve Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Çaycuma –Bartın güzergahını kullanacağımız güzergahta Bakacak Tepesine ilerliyoruz Fatih Sultan Mehmet Han’ınLala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği Amasra’yı kuş bakışı görüyor, fotoğraflıyoruz ve yöresel ürün pazarında alışverişlerimizi yaparak kent merkezine devam ediyoruz. Fatih’in heykelini görüyoruz. Sormagir Kalesi, Cenova Kalesini fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğinde Amasra’nın meşhur balık ve salatasının tadına bakıyoruz. Yemek sonrası tarihi Çekiciler Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde aracımızla buluşarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz. İlk durağımız  Tokatlı kanyonu üzerindeki Kristal teras olacak adrenalin dolu zaman geçirecek harika kareler yakalayacaksınız. Terasta vereceğimiz serbest zaman sonrası eski Safranbolu’ya gidiyoruz . UNESCO miras listesindeki Safranbolu sokaklarında yürüyüşümüz başlıyor ve ilk durağımız Kaymakamlar Gezi Evi oluyor. Tarihi Safranbolu konaklarının bütün özelliklerini yansıtan müze evi ziyaret sonrasında İzzet Mehmet Paşa Camii’ne giderek ziyaretlerimizi yapıyoruz. Demirciler ve tarihi bakırcılar çarşısını görüyoruz Yemeniciler Arastasında közde kahve içiyoruz. Safranbolu’nun vazgeçilmez tadı olan lokumunu tadıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Kent merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA (SAFRANBOLU)

 1. GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Yörük Köyü’ne gideceğiz ve Sipahioğlu Konağını görerek Safranbolu gezimizi tamamlayacağız. Araç üzerinden Kastamonu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz ilk durağımız Hükümet Konağı, İstiklal savaşımızın simge isimlerinden Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü, Münire Sultan Medresesi, Nasrullah Meydanı, Mehmet Akif ERSOY’un vaaz verdiği Nasrullah CAMİİ, ziyaret noktalarımız arasında öğle yemeği sonrasında Sinop’a hareket. ilk durağımız Hamsilos Koyu. Sonrasında Sinop Tarihi Cezaevini geziyoruz.  Müze olarak hizmet veren binada siyasi tutukluların kaldığı koğuşları görecek ve fotoğraflayacağız. Sonrasında limana inerek kotra atölyelerini görüyor alışveriş molası sonrasında Sinop’a veda ederek Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. KONAKLAMA (SAMSUN)

 1. GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Samsun merkezinde İlk adım anıtı, Gazi Müzesi, Onur Anıtını ve Bandırma Vapurunu  ziyaret ediyoruz Samsun programından sonra sırada şirin ilimiz Ordu var. Kenti kuşbakışı görmek için yaklaşık 8 dakikalık teleferik yolculuğu sonrası Boztepe’ye çıkıyoruz. Olağanüstü Karadeniz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman bitiminde doğuya yolculuğumuz devam ediyor. Sırada Karadeniz’in incisi Trabzon var. İlk durağımız  Soğuksu mahallesine Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz Gazi Paşa’nın vasiyetini yazdığı mekanı da ziyaret ederek yolumuza devam ediyor ve Sürmene’de bıçak alışverişi yapıyoruz, Karadeniz’in mimari özelliklerini bir arada sunan Memişağa Konağı da ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz yol üzerinde Hapsiyaş(Kiremitli Köprü) fotoğraf molası. 1300 metre rakımda Uzungöl’e varıyor otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir göle karşı çaylarınızı yudumlayabilir. KONAKLAMA (UZUNGÖL)

NOT: Sümela Manastırı tadilat sebebiyle kapalı olduğundan programa dahil edilmemiştir.

 1. GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Rize kent merkezine gitmek üzere yola çıkıyoruz. İlk  olarak Rize bezi fabrikasına gidiyoruz (feritiko) sanatı hakkında bilgi alıyor dileyenler alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Alışveriş sonrasında Fırtına Vadisine gidiyoruz öğle yemeğini alacağımız tesiste Zipline ve Rafting yapmak isteyenler heyecanlı anlar yaşayacaklar (extra). Mola sonrasında 1300 metre rakımdaki Ayder Yaylasına tırmanışımız devam ediyor. Gelintülü Şelalesini görerek fotoğraflarımızı çekiyoruz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. İsteyenler şifalı kaplıcaları değerlendirebilir. Akşam Yemeği Otelimizde… KONAKLAMA (RİZE) İsteyen misafirlerimiz Zilkale-Palovit Şelalesi turuna katılabilir. (ARDEŞEN)

 1. GÜN:

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltı sonrası Batum’a geçiş yapmak üzere Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Batum’a giriş yapıyoruz. Sarpi köyünü geçerek yol güzergahında Aziz Adrew’in heykelini fotoğraflıyoruz. Gonia Kasabasında Liralarımızı Lariye çeviriyoruz… Çoruh nehrini geçerek kent merkezine gidiyor ve merkezde Tiyatro Meydanı, Medea heykeli, Piazza Meydanı ve Türk Mahallesini geziyoruz. Öğle yemeğinde yöre mutfağının tadına baktıktan sonra Dünyanın en büyük botanik parklarından olan Batum Botanik Parkı ziyaret ederek programımızı bitiriyoruz  ve Batum’a veda ediyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında otelimize yerleşiyoruz. KONAKLAMA (ARDEŞEN)

 1. GÜN:

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Artvin ‘in şirin ilçesi Borçka’ya gidiyor ve minibüslerimizle buluşarak saklı cennet Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında yürüyüşlerimizi yapıyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz çay fabrikasına giderek çayın nasıl işlendiğini öğreniyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz… Trabzon’a veda etmeden kentin en önemli yapılarından birisi olan kilise olarak inşa edilen Fatih’in fethi sonrası camiye dönüştürülen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Uzun yıllar müze olarak hizmet veren yapı yakın zamanda yeniden camiye dönüştürüldü.. Ziyaret sonrası ekmeğiyle meşhur Vakfıkebir’e gidiyoruz yöresel ürünler alabileceğimiz tesiste mola veriyoruz tereyağı alışverişi. Ordu fındık alışverişi sonrası Samsun’a hareket. SAMSUN (KONAKLAMA)

 1. GÜN:

Sabah kahvaltı sonrası  Şehzadeler kenti Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasya müzesi, şehzadeler konağı, Hazeranlar Konağı ve Beyazıd külliyesi’ni ziyaret ediyor ve Ferhat ile Şirin’in heykellerini görerek Amasya ziyaretimizi bitiriyoruz. Çanakkale’ye yolculuğumuz başlıyor Bir başka Yeni ANAFARTALAR TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz…

Programa dahil hizmetler                                      Programa dahil olmayanlar

 • Lüx araçla ulaşım                                                      X Müze ve ören yeri girişleri
 • Zorunlu seyahat sigortası                                        X Yolda alınacak sabah kahvaltısı
 • Profesyonel rehberlik hizmeti                                X  Tüm öğle yemekleri
 • 6 gece otel konaklaması                                           X  Tüm şahsi harcamalar
 • Araç içi ikramlar                                                        X  Yurt dışı çıkış harcı
 • 6 açık büfe otel kahvaltısı                                        X  Dönüş yolunda akşam yemeği
 • 6 akşam yemeği
 • Borçka minibüs ücretleri

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 15TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

Öneriler;

Arazi şartları gereği gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Şehir merkezi ve yaylalar arasında ısı farkı olabileceğinden gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, bölgenin yağmur potansiyeli olduğundan şemsiye almanız tavsiye edilir.

Not: program hakları saklıdır! İzinsiz kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Gezi fiyatı : 1400TL    single Farkı: 300 TL