KAPADOKYA

Kayseri-Nevşehir-Konya

(Ihlara vadisi-uçhisar-avanos-zelve-paşabağ-çavuşin-göreme-ürgüp)

2 gece 3 gün

 1. GÜN: 22:00 Hareket
 2. GÜN: 

Bursa- Eskişehir güzergahından Aksaray’a varıyoruz kahvaltımızı yaptıktan sonra Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Ihlara Vadisi olacak vadi girişinde mükemmel manzarada hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz sonrasında Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kiliseyi görmek adına vadiye iniyoruz vadi içinde yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında dönüşe geçiyor ve aracımızla buluşarak Uçhisar’a doğru yola çıkıyoruz. Doğal kaya üzerine oyularak yapılan Uçhisar Kalesi çevresinde yöresel ürünler satın alabilir ve olağanüstü Peri Bacaları manzarasını kuş bakışı görebilirsiniz. Alışveriş ve fotoğraf için vereceğimiz serbest zaman bitiminde öğle yemeğimi için mola veriyor yemek sonrasında Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni gidiyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler müzede göreceğimiz yerler arasında. Müze ziyareti sonrasında Çavuşin’e giderek çömlek atölyesinde ustamızdan geleneksel çömlek işçiliğine ilişkin bilgi alıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında yönümüzü Paşabağ-Zelve istikametine çeviriyoruz bölgenin en büyük Peri Bacalarını görme ve fotoğraflama şansına sahip oluyoruz. Bölgede vereceğimiz serbest zaman sonrasında Hayal Vadisine gidiyoruz birbirinden ilginç doğal oluşumlu Peri Bacası örneklerini görerek fotoğraflıyoruz. Dolu dolu geçen günün ardından dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz.  KONAKLAMA (NEVŞEHİR) isteyen misafirlerimiz için akşam (Türk Gecesi Eğlence)EXTRA.

 1. GÜN: 

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında yarım saatlik yolculuk sonrasında Kaymaklı yeraltı şehrine gidiyoruz. 8 katlı ve 5000 kişinin yaşayabileceği büyüklükte olan Kaymaklı Yeraltı Şehri‘nin geziye açık olan 4 katını görerek tarihe yolculuk yapıyoruz. Yeraltı şehrini gördükten sonra Ürgüp’e doğru yola çıkıyoruz. Asmalı Konak ziyareti sonrası Ürgüp çarşısında serbest zaman. Zaman bitiminde Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulan iç anadolunun en güzel kentlerinden olan Kayseri’de ilk durağımız yıllarca atıl durumda kalsa da değeri geç de olsa anlaşılabilmiş önemli miraslarımızdan birisi Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi olacak. (Türk tarihinin ilk akıl hastanesi olarak bilinen şifahanenin tarihi 1200’lü yıllara kadar uzanıyor). Müze olarak hizmet veren tarihi yapıyı ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için ara veriyoruz yemek sonrasında kent surlarını, tarihi saat kulesini görerek  Hunat Hatun Külliyesine gidiyoruz ziyaret sonrası pastırmacılar çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Zaman bitiminde aracımızla buluşarak otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA (NEVŞEHİR) Dileyen misafirlerimiz sabah saatlerinde gerçekleştirilen extra balon turuna katılabilir.

 1. GÜN:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrasında Konya’ya varıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz yemek sonrasında Tropikal Kelebek Bahçesine gidiyor ve binlerce kelebeği yakından görerek unutulmaz bir deneyim yaşıyoruz. Programın devamında Mevlana Türbesine gidiyor ve ziyaretlerimizi yapıyoruz. Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında   programımızı sonlandırıyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Afyon üzerinden dönüş yoluna geçiyor gece saatlerinde Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Bir başka Yeni ANAFARTALAR TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz…

 

 

Programa dahil olan hizmetler                                                    Programa dahil olmayanlar         

 

 •  Lüx araçlarla ulaşım                                                                  * tüm şahsi harcamalar
 •  Zorunlu seyahat sigortası                                                         * yemeklerde alınacak içecekler
 •  Profesyonel rehberlik hizmeti                                                 * öğle yemekleri
 •  Araç içi ikramlar                                                                        * yolda alınacak kahvaltı
 • 2 gece otel konaklaması(4*/5*)                                               * dönüş yolunda akşam yemeği
 • 2 açık büfe kahvaltı                                                                    * müze ve ören yeri girişleri
 • 2 açık büfe akşam yemeği                                                         * Türk Gecesi
 • Çevre gezileri                                                                               * Balon turu

           

Öneri;

mevsime ve arazi şartlarına göre kıyafet seçimi yapılmalı rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmeli.

 

Hatırlatma;

Rehber içeriğe sadık kalmak kaydıyla program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.