GEYİKLİ-700 YILLIK KÖYLER-APOLLON SMITEUS –BABAKALE-SOKAK AĞZI

HER Perşembe                

08:30                     İskelede Buluşma

GEYİKLİ TURU : 45 dakika süren yolculuğumuzun sonunda “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği Geyikli kasabasına ulaşıyoruz. Filme sahne olan sokakları fotoğraflama şansı buluyoruz.  Serbest zamanımızın ardından aracımıza biniyor ve yolumuza devam ediyoruz.

KEMALLI KÖYÜ VE YAHYA ÇAVUŞ’UN KÖYÜ ZİYARETİ:  700 yıllık tarihi geçmişiyle Kemallı Köyünde görülecek yerler arasında: Tarihi Camii ve hamamı görüp köy meydanında çay kahve molası veriyoruz. Kemallı Köyü sonrası Çanakkale Savaşlarında göstermiş olduğu başarıyla, dillere destan olmuş Yahya Çavuş’un köyü Koçali’ye gidiyor ve antik dönemden günümüze kalan devasa sütunları görüyoruz.

TUZLA KÖYÜ ZİYARETİ: Jeotermal enerji santralinin kurulu olduğu köyde tarihi erken Osmanlı dönemine uzanan Camii’yi fotoğraflayıp  Apollon Smintheus Kutsal alana gidiyoruz (Gülpınar).

APOLLON SMINTHEUS  TURU: Biga Yarımadası’nın güneybatı ucunda, Çanakkale ili sınırları içinde, eski adıyla Külahlı olarak bilinen Gülpınar Beldesi’nde yer almaktadır. Jeolojik açıdan bölge bir volkanik plato olarak belirlenebilir. Anadolu’nun en önemli antik bölgelerinden biri olan Troas’ta yer alan Apollon Smintheus Kutsal Alan bölgenin bilinen en önemli kült merkezidir. Burayı ziyaretimizin ardından yakın ve uzak tarihimizi gözümüzde canlandırarak Babakale’ye devam ediyoruz.

BABAKALE TURU: Asya’nın en batı ucuna ayak bastığınıza dair, sizlere Sertifika takdim ediyoruz. Babakale’de görülecek yerler arasında: Babakale Kalesi, Camisi, Hamamı, Çeşmesi, Limanı, Feneri görerek, Babakale bıçakları atölyesine geçiyor, bıçakçılık ile ilgili bilgi alıyoruz. Ve ardından Babakale’de tadı tamağınızda kalacak kalamar, ahtapot, kabak kızartmasını denemeniz için serbest zaman veriyoruz.

Yaz döneminde yemekten sonra Sokak Ağzında yüzme molası veriyoruz. Deniz mevsimi harici günlerde Behramkale Köyünde serbest zaman veriyoruz. Akşam üstü Çanakkale’ye dönüyoruz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz                                           Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Lüks araçlarla ulaşım                                                                           Tüm şahsi harcamalar

Profesyonel rehberlik hizmeti                                                            Öğle yemeği

Ören Yeri giriş ücreti

 

*10 kişi olduğu durumda program diğer günlerde de gerçekleştirilebilir.

Bilgi için lütfen arayınız.