FİLİBE- SOFYA

(1 gece 2 gün)

  1. Gün : 

22:30 Cumhuriyet Meydanında Toplanma

23:00 Eceabat, Gelibolu ve Keşan üzerinden Edirne karayolu takip edilerek Kapıkule sınır

kapısına varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerini sonrası Haskovo üzerinden Sofya’ya  hareket.

2.Gün : 

09:00  Sofya’ya varış

Sofya’ya varışımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St.Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Sofya Üniversitesi, Başbakanlık, Rotanda Kilisesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Aleksander Klisesi, Ayasofya Kilisesi, Merkez Camii görülecek yerler arasındadır.Ayrıca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini görme fırsatımız olacak. Gezinin tamamlanmasının ardından konaklama ve akşam yemeği için Filibe’ye geçiyoruz. (Konaklama Filibe )

3.Gün : 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti  Plovdiv, uzun geçmişinde Türk- İslam kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü – NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi-tiyatro – bir sonraki görülmeye değer yer. Cuma camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler – Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Şehir gezimizin ardından dönüş için hareket ediyoruz. Gümrük öncesinde yapacağımız alışveriş sonrasında çıkış işlemleri için önce Bulgaristan, daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemlerinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz.

Turumuzun sonu ve bir sonraki Yeni ANAFARTALAR Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.

Kişi Başı Fiyat :

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz : Ulaşım için kişi sayısına göre lüks araç,

1 gece otelde, oda kahvaltı-konaklama, yöresel rehberlik hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz : Öğle ve akşam yemekleri, Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (10 euro), Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), Yurt dışı çıkış vize bedeli (130 Euro Yeşil Pasaportu olmayanlar için ), Müze giriş ve çıkış bedelleri.