SIRBİSTAN-MACARİSTAN-POLONYA-UKRANYA-ROMANYA

BELGRAD – BUDAPEŞTE – KRAKOV – VARŞOVA – LVİV – BRAŞOV – BÜKREŞ

8 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

PROGRAM:

 1. GÜN : ÇANAKKALE –BELGRAD                                                    950 km

21:00 Çanakkale Cumhuriyet Meydanında toplanma Belgrad’a hareket, Edirne Kapıkule’den çıkarak yolumuza devam ediyoruz.

 

 1. GÜN : Konaklama  BELGRAD

Sabah saatlerinde Belgrad’a varıyoruz. Kahvaltı molası için serbest zaman veriyoruz. Ardından

Belgrad Şehir Turu: Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.  Konaklama Belgrad.

 

 1. GÜN : BELGRAD – BUDAPEŞTE                                                    380 km

07:00     Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Budapeşte’ye hareket ediyoruz.

Budapeşte Şehir Turu: Buda Kalesi-Chain Bridge-St.Stephen Basilica-Balıkçı Tabyası-Gellert Tepesi-Kahramanlar Meydanı, Matthious Kilisesi, Vacı Utca Sokağı, Arzu eden misafirlerimizle akşam yemekli Tekne turuna katılıyoruz (ekstra). Konaklama Budapeşte

 

 1. GÜN : BUDAPEŞTE – WIELICZKA TUZ MADENİ – KRAKOV      395 km

07:00 Otelde yapacağımız erken kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz ve dünyadaki en antik madenlerden biri olan Wieliczk’a Tuz Madenini ziyaret ediyoruz. Bu maden 13. yüzyıldan itibaren hiç ara vermeden işletilmektedir ve 1978 yılında UNESCO Dünya Kültür ve Milli Miras Bölgesi listesine alınmıştır. Turistler için ayrılan güzergah 3 seviyeye bağlanmakta ve 135 m. derinliğe ulaşma imkanı tanınmaktadır. Turist güzergahı, bunun yanı sıra, Avrupanın en büyük madenle bağlı turistik müzesidir ve içerisinde yer altı pasajları ve Krakow Tuz müzesi odaları bulunmaktadır. Müze koleksiyoncuları bile madenin 3. seviyesindeki Tuz Madeni Kalesine geldiklerinde ortama hayran kalmaktadırlar. Tuz madeni sonrası Krakov daki otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama Krakov

 

 1. GÜN : KRAKOV – AUSCHWITZ TOPLAMA KAMPI – VARŞOVA               325 km

08:00     Otelde yapacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz ve 2. Dünya Savaşının tüyler ürpertici gerçeğini yansıtan Auschwitz toplama kampı turumuz başlıyor. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşının en büyük toplama ve yok etme kampı olan Auschwitz, Polonyanın en önemli turistik bölgelerinden biridir diyebiliriz. Ölüm Bloku ve gaz odasında yaklaşık 1,5 milyon insanın hayatını kaybettiği vahşetin akıl almaz boyutlarını, bu dönemden geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz kampta; gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey sizleri hayrete düşürecek. Bu hüzünlü gezimizin ardından Başkent Varşova’ya hareket ediyoruz. Konaklama Varşova.

 

 1. GÜN : VARŞOVA – LVİV                                                                      400 km

08:00 Sabah kahvaltısının ardından İkinci Dünya savaşından sonra adeta tüm şehrin yok olduğu, acı hatıraların yaşandığı, gizemli şehir Polonya’nın başkenti Varşova Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1983 yılından beri Unesco’nun “Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan eski şehre yani Stare Miastoya geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğunun başkentini Krakowdan Varşovaya taşıyan III. Zygmuntun sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesini ve Çanlı Meydanı görülecek yerler arasında. Panoramik görüntü setinden, şehirden geçen Vistül nehrini ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanını ve Varşova’nın simgesi olan “Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı “Barbakan”dan geçerek XIII. yy. dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie nin evini, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Ardından Lviv’e hareket ederek, geç saatte Lviv’e ulaşıyoruz. Konaklama Lviv

 

 1. GÜN : LVİV

08:00 Sabah kahvaltısı sonrası yürüyerek yapılacak olan Lviv Antik Şehir Turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydani, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydani görülecek yerler arasındadır. Konaklama Lviv.

 

 1. GÜN : LVİV – BRAŞOV                                                                   680 km

07:00  Sabah kahvaltısı sonrası Braşov’a hareket ediyoruz. Konaklama Braşov.

 

 1. GÜN : BRAŞOV – BÜKREŞ                                                             170 km

08:00 Sabah kahvaltısı sonrası Braşov Şehir Turuna başlıyoruz. “Stalin’in Şehri” olarak anılan şehirde Piata Sfakatului Meydanı, St. Nicholas Kilisesi, Gotik tarzı Siyah Kilise vs. ziyaretlerimizden sonra, Bran’a varıyoruz.  Drakula’nın Şatosunu ziyaret ediyoruz. Alış veriş için serbest zaman ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Panoramik Bükreş Şehir Turumuzun ardından otele giriş yapıyoruz. Bükreş’te ; Üniversite ve İhtilal Meydanları, Çavuşesku’nun Sarayı, Halk Evi, Milli Tiyatro, Zafer Tak-ı, Dombovita Nehri, Stavropoleos Kilisesi, Rus Kilisesi, Lipscani, Eski Şehir, Herstyan Parkı, Antika Pazarı, Köy Müzesi vs. görülecek yerler arasında. Konaklama Bükreş.

 

 1. GÜN :BÜKREŞ – ÇANAKKALE                                                   635 km

10:00 Kahvaltı sonrası Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

 

 1. GÜN : ÇANAKKALE

Gece geç saatlerinde Çanakkale Cumhuriyet Meydanına varışın ardından bir sonraki turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

KİŞİ BAŞI FİYAT :   595 Euro (iki kişilik odalarda)

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz : Lüks araçla ulaşım, feribot geçiş ücretleri, gümrük geçiş ücretleri, ayakbastı ücretleri, şehir vergileri, 8 gece 3-4*otellerde oda kahvaltı konaklama, yol esnasında ikramlar, rehberlik hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz : Özel harcamalar, vize işlemleri, yurt dışı çıkış harcı, zorunlu seyahat sigortası, müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğle ve akşam yemekleri, ekstra olarak belirtilen hizmetler.