İTALYA TURU

8 GECE 9 GÜN

28 AĞUSTOS-5 EYLÜL

Salı 1.Gün :  Çanakkale – Kavala –  Igoumenitsa – Bari

06.00 .00 de  Canakkale’de belirtilen noktadan

hareket ederek İpsala gumrugunde pasaport ve çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 6 saatlik bir yolculukla Kavala’ya varış ve sehir turunu takiben  Igoumenitsa limanına hareket ediyoruz.  Yaklaşık 360 kmlik bir seyahat sonrası varış ve yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yatar tip koltuklarımıza  yerleşme.  ve 23:50’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Çarşamba 2.Gün  Bari-Napoli-Pompei – Roma

Sabah yerel saat ile tahmini 08.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile panoramik turumuzu yaptıktan sonra  İtalya’nın en farkli sehri olan Napoli’ye  hareket ediyoruz. Napoliye varış ve gezimizin başlangıcı. Napoli’de  Castello nuovo , Santa Lucia , Vittoria Emanuella galleria nın benzeri Galleria Umberto  ve Pleibiscito Meydanlarını gördükten sonra   Pompei ziyareti için hareket ediyoruz ; Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanını ziyaret ettikten sonra Pompei den ayrılarak yaklaşık 3 saat  süren yolculuk sonrasında Roma’ya  varış ve otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde

Perşembe 3.Gün   Roma-Vatikan

Sabah kahvaltımızdan sonra  Roma şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo’nun yaptığı İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana’nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta , Collosseo, Roma Forumu,  Circo Massimo yarış alanı, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza Spagna) bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından alişveriş icin serbest zaman.

Geceleme otelimizde.

Cuma  4. Gün  Roma – Siena – Pisa – Montecatini

Kahvaltıdan sonra   Toscana bölgesine hareket ediyoruz  ; Toscana bölgesini karakteristik özellikleriyle tanıma fırsatı bulacağınız bu gezide ortaçağ şehir merkezleri, pitoresk manzaralar, üzüm bağları ve essiz tatlar sizi bekliyor. Ortaçağda İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa, Dünya’nın her kösesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik can kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanında Santa Maria Assunta kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alış-verişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Siena şehri Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla sizleri karşılıyor. Avrupa’nın en büyük tarihi merkezlerinden birine sahip şehirde geleneksel “Palio” at yarışları her yıl binlerce izleyiciyi çekmekte. Yapılacak tanıtım turunda Siena Katedrali, Palazzo Publico, Baptisterio ziyaret edilecek. Aksam serbest  ve gecelememiz Toscana bölgesinin termal kenti  Montecatini deki otelimizde

Cumartesi 5. Gün  Floransa – Venedik

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Saat 17:00’da  Venedik’teki otelimize hareket ediyoruz .

Saat 20.00 gibi varış ve Geceleme otelimizde.

Pazar 6. Gün  Venedik

Sabah kahvaltı sonrası kanallar sehri Venedik’e hareket ediyoruz , varışı takiben  yapılacak olan panoramik Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme koprusu , çan kulesi  ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuzu Venedik’in olmazsa olmazı   Gondol gezisi yapılacak.. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Saat 18:00’de otele hareket. Dileyen misafirlerimiz Venedik’te kalıp kendi imkanları ile geç saatte otele dönebilirler. Geceleme Mestre -Venedik’te otelimizde.

Pazartesi 7. Gün  Venedik – Ancona – Igoumenitsa

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve  Ancona limanına gitmek üzere hareket. Ancona’ya varış  bilet bagaj ve gümrük işlemlerini takiben grubumuz için özel olarak ayırtılmış yatar koltuklarımıza  yerleşme ve Igoumenitsa’ya hareket. Feribot içerisindeki serbest zamanımızı bar, restoran, casino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Salı 8.Gün Igoumenitsa- Selanik 

Sabah saatlerinde Igoumenitsa Limanı’na varış ve grubumuza ait otobüs ile Selanik’e hareket ediyoruz , varışımızda Selanik turumuz dahilinde ; Ulu Önder Atatürk’ün Evi , Venizolos Meydani , Aristoteles Meydani , beyaz kule , kordon görülecek yerler arasında olacaktır. Tur bitiminde otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeğini alırken tavernada son geceyi felekten çalıyoruz. Gecelememiz otelimizde.

Çarşamba. 9.Gün Selanik – Kavala – Canakkale

Sabahleyin kahvaltıdan sonra Kavala’ya hareket. Kavala’ya varış. Kurabiye molasının ardından Çanakkale’ye doğru yola çıkıyor, İpsala sınır kapısına yol alıyoruz. Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

 

Fiyata dahil hizmetler 

*tum oteller  4*star olup  sadece roma da yarı merkezidir , diğer sehirlerde sehir merkezindedir.

*feribotta yatar koltuklardır (  kabin istenirse ,  4 lü kabinlerde kalmak sartı ile kişi başı fark  gidiş ve dönüş dahil 60.-Euro dur)

*sadece pompei deki muze bileti  dahildir. Diğer müzeler dısardan görülecektir

( uffizi galerisi, kolezyum , imparatorluk kalıntıları ve  Siena daki katedralkza san marco katedrali , cok uzun kuyruk olduğundan  serbest zamanda  isteyen girebilir giriş ücretsizdir)

*gondol  ve vaporetto dahildir.

*Türkçe rehberlik hizmeti olacaktır.

*lüx araçla ulaşım

* araç içi ikram

* Yunanistan-İtalya/İtalya Yunanistan gemi geçişleri

* çevre gezileri

* gümrük vergileri

 

Fiyata dahil olmayanlar

* *feribotta  yemek ve kahvaltı yoktur ( istenirse , kahvaltı 9.-euro  , yemek  13.-euro  dur )

*öğle ve akşam yemekleri

*yurt dışı çıkış harcı (15TL)

* vize ücreti (130 EURO) yeşil pasaportlular vizeden muaftır

* yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15Euro)