TUR ÖZELLİKLERİ

1. Gün: İstanbul-Manchester-Liverpool “Liverpool Şehir Turu & Beatles Müzesi”

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde Setur görevlisi ve rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Manchester’a hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından Manchester’a varıyoruz. Sonrasında havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla Liverpool’a hareket. 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, 800 yıllık bir geçmişe sahip olup “Ortaçağ Liman Şehri” adı ile şehrin belli bölümleri UNESCO Dünya Mirasları listesine eklenmiş ve geçmişten gelen güzelliğini bugüne yansıtmayı başarmıştır. Tur esnasında efsanevi rock grubu The Beatles’ın müzesi “The Beatles Story” ‘i ziyaret ediyoruz. Tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde hissedeceğimiz şehir keşif turumuz sonrasında otele hareket. Geceleme otelde.

2. Gün: Liverpool “Göller Bölgesi & Wordsworth Müzesi Turu”

Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Liverpool Göller bölgesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Windermere Gölü’nde yapılacak tekne turu ve ardından dünyaca ünlü İngiliz şair William Wordsworth’un birçok şiirini yazdığı evi ve Wordsworth Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında Liverpool’da ki otelimize dönüş.

3. Gün: Liverpool-Manchester-Leeds “Manchester & Leeds Şehir Turu & Ulusal Futbol Müzesi”

Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Britanya’nın en büyük ikinci şehri olan Manchester’a varış. Müzeleri, parkları, futbol kültürü ve gotik mimari anlayışı ile Manchester’ı rehberimiz eşliğinde keşfedeceğiz. Tur esnasında dünyanın en büyük ve en zengin futbol müzesi olan “National Football Museum” ‘u ziyaret etme şansına sahip olacağız. Tur bitiminde Leeds’e hareket ediyoruz. Tarihi ve modern yapıları ile Birleşik Krallık’ın önemli şehirlerinden biri olan Leeds’i yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından rehberimiz eşliğinde keşfedeceğiz. Geceleme Leeds’te ki otelimizde.

4. Gün: Leeds-Durham-Newcastle Upon Tyne “Durham Şehir Turu & Durham Kalesi”

Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Durham’a varış. İngiltere’nin üniversite şehri olan Durham, Ortaçağ’dan kalma merkezi, şehir kapısı, ve Wear Nehri üzerinde bulunan Durham Katedrali ile sizlere unutulmaz, pitoresk hatıralar bırakacaktır. Tur esnasında günümüzde aynı zamanda Durham Üniversitesi’ne de evsahipliği yapan Durham Kalesi ziyaret edilecek ve bu masalsı atmosferi rehberiniz eşliğinde keşfedeceksiniz. Tur sonrasında yarım saatli bir yolculuk ile Newcastle Upon Tyne’a hareket. Geceleme Newcastle’da ki otelimizde.

5. Gün: Newcastle Upon Tyne-Edinburgh “Newcastle & Edinburgh Şehir Turu & Edinburgh Kalesi”

Küçük bir şehir olmasına rağmen alışveriş merkezleri, kültürel aktiviteleri, Viktoryan stili mimariyle inşa edilmiş tarihi binalarıyla oldukça gelişmiş bir şehirdir. Tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde hissedeceğiz. Keşif turu sonrası yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk ile Edinburgh’a varıyoruz. Edinburgh, 18. yüzyıl Georgia tarzı mimarinin özelliklerini taşıyan “üç şeritli yayvan caddeler ve döneme uygun zarif meydanlar” şehir merkezi ile Ortaçağ özelliklerinde ki eski şehir’in birbirine oluşturduğu tezatın hissedildiği bir atmosfere sahiptir. Şehir keşif turu sonrası otele hareket. Geceleme otelde.

6. Gün: Edinburgh “Loch Lomond & Stirling Kalesi Turu”

Kahvaltı sonrası, gerek efsaneleri ile gerekse tarih ve edebiyat üzerinde belirleyici etkileri olan muhteşem doğal yapısı ve İngiltere Kraliçesi tarafından “Sir” ön adı verilen, Walter Scott’un “The Lady Of Lake” efsanevi eserine ilham kaynağı olması ile ünlü Loch Lomond bölgesini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından hem mimarisi hemde hakim tepe üzerindeki konumu ile göz kamaştırıcı Stirling Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra keşif gezimizi sonlandırıp otelimize döneceğiz. Geceleme otelde.

7. Gün: Edinburgh-İstanbul

Kahvaltı sonrası, hareket saatimize kadar serbest zaman. İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Yolcularımızın Dikkatine

 • Ülkemizde ki OHAL ‘den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu yolcuların, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Bu misafirlerimizin yurt dışına çıkışlarına ancak bu şekilde izin verilebilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Setur Select

Otel Bilgileri

 • Liverpool Novotel Hotel 4* vb.
 • Leeds Radisson Blu Hotel 4* vb.
 • Newcastle Indigo Hotel 4* vb.
 • Edinburgh Bonham Hotel 4* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Manchester / Edinburgh – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
 • Dört yıldızlı otellerde oda – kahvaltı esasında 6 gece konaklama
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Programda dahil olduğu belirtilen turlar
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15’i kapsam dışındadır.)

Önemli Notlar

 • Edinburgh otelinde twin oda (iki ayrı yataklı oda) satışı yapılamamaktadır. Edinburgh otelinde french bed (çift kişilik yataklı) oda verilecektir.
 • Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Üç kişilik odalarda konaklama imkanı müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için verilen yatak, açılır-kapanır yataktır.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımı gerekmektedir.
 • Oteller check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 saatleri arasındadır.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce verilecektir.
 • Program için vize gerekmektedir. Lütfen vize departmanıyla iletişime geçiniz.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.