BODRUM-MARMARİS-DATÇA-FETHİYE

DALYAN-ÖLÜDENİZ

3 Gece 4 Gün

Buluşma noktası: Cumhuriyet Meydanı                                               Buluşma Saati: 

 1. Gün: Buluşma noktasından hareketle yolculuğumuza başlıyoruz, yol güzergahında Bafa Gölü kenarında manzara eşliğinde kahvaltımızı yapıyoruz ve sonrasında Bodrum’a varıyoruz. İlk durağımız antik tiyatro Yüzlerce yıldır ayakta olan ihtişamından bir şey kaybetmeyen yapıyı görüyor ve kent merkezine devam ediyoruz. Merkezde Cevat Şakir’in (Halikarnas balıkçısı) heykelini görüyor ve meşhur Bodrum Kalesini ziyaret ediyoruz. Sualtı Arkeoloji müzesi, Fransız Kulesi, Alman Kulesi kale içinde göreceğimiz yerler arasında. Ziyaret sonrasında antik dönem dünyasının yedi harikasından birisi olan Kral Mausolos Mozolesini görerek Bodrum’a veda ediyor Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahında öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında Marmaris’teki otelimize yerleşiyoruz ve bir süre dinlendikten sonra dileyen misafirlerimizle(extra) safari turuna katılmak üzere buluşma noktasına gidiyoruz. Bizleri bekleyen jeeplere binerek belirlenen parkurda eğlence dolu anlar yaşıyoruz. Eğlenceli günün ardından otelimizde günün yorgunluğu atıyoruz. (KONAKLAMA MARMARİS)
 2. Gün: Otelde kahvaltı sonrasında Datça’ya doğru yola çıkıyoruz yol güzergahında Eski Datça’da ünlü şair Can YÜCEL’in yaşadığı evi görüyor vakit geçirdiği kahvede çaylarımızı içiyoruz. Serbest zaman sonrasında Datça kent merkezinde serbest zaman veriyoruz dileyenlerin alışveriş yapma isteyenlerin denize girme fırsatı bulacağı zaman serbest bitiminde otelimize dönüyoruz. Öğleden sonra vaktimizi dinlenerek geçiriyoruz.
 3. Gün: otelde kahvaltı sonrasında Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz olağanüstü coğrafi yapısı ve büyüleyici manzarasında tekne turu yapıyoruz. Tur esnasında dileyenler mavi yengecin tadına bakabilir. İztuzu plajında mola veriyoruz. Mola bitiminde Dalaman üzerinden Fethiye’ye varıyor ve öğle yemeği için ara veriyoruz. Yemek sonrasında Ölüdeniz’e devam ediyor ve yüzme molası veriyoruz. Mola bitiminde Saklıkent Vadisine gidiyoruz doğa içerisinde gizli cennet olan Saklıkent kanyonunda serbest zaman veriyoruz zaman bitiminde buluşma noktasında toplanıyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz.
 4. Gün: otelde kahvaltı sonrasında Tire’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz Meşhur Tire pazarında alışveriş için serbest zaman veriyor ve öğle yemeğinde lezzetli köftelerinin tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında Birgi’ye gidiyoruz ve 1312-1313 yılında yaptırılan Ege bölgesinin en eski camilerin Aydınoğlu Mehmet Bey Camisi’ni Daha sonra Birgi’nin en güzel ahşap eserlerinden biri olan Çakırağa Konağını ziyaret ediyoruz. “Üç katlı olarak inşa edilen bina 18.yy. Avrupa mimarisinin izlerini taşır. Eser birbirinden güzel ahşap oyma işçiliğine sahiptir. Konağın yapımına 1761 yılında başlanmıştır. Yapı özellikleri ile Osmanlı aile kültürünü yakından tanımamıza yardımcı olmaktadır”. Daha sonra Birgi’de Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin sivil ve dini mimari dokusunun sıralandığı dar sokakları, kentin ortasında bir inci gibi yer alan konaklarını göreceğiz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Gece saatlerinde Çanakkale’de oluyoruz ve bir sonraki Yeni ANAFARTALAR Tur programında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata dahil hizmetler;

 • Lüx araçla ulaşım
 • Profesyonel rehberlik
 • Araç içi ikram
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Çevre gezileri
 • Tekne turu
 • 3 gece otel konaklaması
 • Otelde 3 kahvaltı
 • Otelde 3 akşam yemeği

Fiyata dahil olmayanlar;

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri ve dönüşte akşam yemeği
 • JEEP Safari