ATİNA & BATI TRAKYA TURU

ATİNA – KALAMBAKA – METEORA – BATI TRAKYA

(İskeçe – Gümülcine – Dedeağaç)

 

TUR PROGRAMI   (tüm turlar fiyata dahildir)

 

1.GÜN –  ÇANAKKALE – ATİNA     

Saat 20.00 de, Çanakkale Cumhuriyet Meydanında toplanma ve Keşan üzerinden İPSALA GÜMRÜK KAPISINA(Kipi) varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Evros Bolgesine giriş yaparak yolumuza devam ediyoruz. Alexandropouli (Dedeagac), Komotini (Gumulcine), Xanthi (Iskece), Kavala uzerinden Atina’ya devam ediyoruz.

 

2.GÜN -KORİNT KANALI – PİRE LİMANI – ATİNA

Yaklaşık 15-16 saatlik bir yolculuğun ardından tahminen 11:30 Yunanistan’ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası’ndan ayıran, tümüyle yapay kanala, Korint Kanalına geliyoruz. Fotoğraf molası ardından, Pire Limanını gezip, Atina’ya  otelimize gitmek üzere hareket ediyoruz.  Atina ya varış ve araç ile kısa bir panoramik şehir turu sonrası otele giriş yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile belirlenen saatte resepsiyonda buluşuyoruz ve Plaka bölgesine gidiyoruz. Konaklama ATİNA otelimizde.

 

3.GÜN – ATİNA

Sabah kahvaltısından sonrası Şehir turu için resepsiyonda buluşuyoruz ve şehir turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Agora, Zeus Tapınağı, Acropolis (giris ucretlidir), Parlamento Binası (Askerlerin nöbet değişimi), Syntagma-Omonia Meydanlari, Cumhurbaşkanlığı, Sarayı, Basbakanlil Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi görülecek yerler arasında. Tur sonrası isteyen misafirlerimiz ile otelimize dönüyoruz.  Akşam arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan PLAKA’DA içkili programlı ve yemekli Yunan Tavernası turu.  Konaklama ATİNA otelimizde

 

4.GÜN –  ATİNA – METEORA – KALAMBAKA 

Sabah kahvaltı sonrası Kalambaka’ya hareket ediyoruz.

Kalabaka şehrinin bir kasabası olan ve yerden 300 ile 550 metre yüksekliğindeki kayaların üzerine yapılmış manastırlarından oluşan Meteora, UNESCO tarafından dünya mirası listesinde bulunmakta. 9. yüzyıl başlarında tanrıya daha yakın olmak isteyen rahipler önceleri kayalıkların içerisinde bulunan mağaralarda yaşamaya başlıyor ve sonralarında ise yerleşik yaşama geçmek istemeleriyle beraber kayalıkların tepelerine manastırları inşa ediyorlar. Biz de görülmesi gereken Meteora Bölgesinde Manastır ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ziyaret sonrası Kalambaka’da öğle yemeği için serbest zaman verip, otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama KALAMBAKA otelimizde.

5.GÜN -İSKEÇE–GÜMÜLCİNE–DEDEAĞAÇ-Ç.KALE

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış ve BATI TRAKYA GEZİSİ için hareket.  XANTHI

(İskeçe) de panoramik gezi ve mola, KOMOTINI (Gümülcine), ALEXANDROUPOLI

(Dedeağaç) gezileri ve cafe molası sonrası  Yunan ve Türk Gümrüklerinden geçiş, Free Shop’da  alış – veriş imkanı. Akşam geç saatte Keşan üzerinden Çanakkale’ye varış.

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz:  Kişi sayısına göre turizm paketli araç, feribot-gümrük geçiş ücretleri, bölgesel rehberlik hizmeti, 3 gece oda kahvaltı konaklama.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:  Öğlen – Akşam yemekleri, müze-ören yeri giriş ücretleri, Schengen vize ücreti, (yeşil pasaporta vize muaf), Seyahat sigortası, Yurtdışı çıkış vergisi 15 TL, şoför-rehber bahşişleri.